ОСОБЛИВОСТІ НМТ-2023
До 3 травня 2023 року триватиме реєстрація учасників національного мультипредметного тесту.
Український центр підготував демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів. Ця інформація допоможе у виборі предмета додаткового блоку. Де можна скласти НМТ за кордоном, дивіться тут.
Після надсилання на оброблення рекомендуємо переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити.
Для всіх охочих зареєструватися в НМТ підготовлено відеоінструкцію, у якій вступники дізнаються про те, на що варто зважати під час реєстрації, аби через 7 днів мати змогу сформувати у персональному кабінеті сертифікат учасника НМТ 2023 року.
Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації» вебсайту УЦОЯО.
Нагадаємо, раніше розповідали як стати учасником та раціонально обрати третій предмет.
ПУТІВНИК УЧАСНИКА НМТ-2023
Команда УЦОЯО для допомоги учасникам національного мультипредметного тесту підготувала довідник, який дасть відповідь на будь-яке запитання, що може виникнути до, під час або після тестування, – Путівник учасника НМТ.
У ньому зібрано необхідну інформацію, яка для зручності згрупована у форматі «запитання ‒ відповіді». Для того, щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. Для поціновувачів різноманітних гаджетів є QR-коди.
Нагадаємо, розширено перелік міст/країн запропонований для потенційних учасників НМТ.
Особливості ЗНО визначені у наказі МОНУ
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
Закон України «Про освіту»
Стаття 47. Зовнішнє незалежне оцінювання
1. Зовнішнє незалежне оцінювання – це оцінювання результатів навчання, здобутих особою на певному рівні освіти, що проводиться спеціально уповноваженою державою установою (організацією).
2. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері. Зміст програм зовнішнього незалежного оцінювання має відповідати стандартам освіти відповідного рівня і бути доступним для ознайомлення не пізніше ніж за 18 місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
3. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на таких принципах:
– валідності (обґрунтованості та придатності методів і технологій оцінювання для конкретних цілей);
– відкритості та прозорості;
– об’єктивності;
– надійності;
– доступності;
– відповідальності.
4. Процедури, форми та порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, з урахуванням можливостей осіб з особливими освітніми потребами та мають бути оприлюднені не менш як за шість місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
5. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання здійснюється за кошти державного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання осіб, які завершують здобуття базової та профільної середньої освіти, здійснюється за кошти державного бюджету.
6. Положення про спеціально уповноважену державою установу (організацію) затверджується відповідно до законодавства.
7. Засади зовнішнього незалежного оцінювання, не встановлені цим Законом, визначаються спеціальними законами.
Детальна інформація за посиланням на сайті Українського центру оцінювання якості освіти
НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Nakaz-MON-318-Kalendarnyj-plan-NMT_2023